10.04.2020
Komerční sdělení
Stabilní klima a čerstvý vzduch v interiéru zvyšují mimo jiné i naši pohodu. Díky tomu jsme v obytných prostorách příjemně naladěni a v kancelářích se nám lépe pracuje. Zkrátka pobyt v klimatizovaném prostoru je pro zdraví blahodárný.
Správně nastavená klimatizace má na naše zdraví jednoznačně pozitivní vliv. Naopak vyhřátý interiér v letních měsících není nic, co by nám dvakrát prospívalo, hůře spíme, organismus se přehřívá a obzvlášť pro starší osoby je takové vnitřní klima velmi nepříznivé až nebezpečné. Horko totiž organismus značně zatěžuje. Zvyšuje se tlak, zrychluje se krevní oběh a vinou nadměrného pocení ztrácíme značné množství tekutin. Zpomalují se naše reakce i schopnost rozhodovat se, hůře se soustředíme a vnímáme.
Byť průměrné teploty rok od roku stoupají a vydrží po delší období, neměli bychom ani klimatizování přehánět. Klimatizace není od toho, aby dělala zimu, ale aby vysoké teploty plynule eliminovala, regulovala a případně dorovnala vnitřní klima do optima. Pak je prospěšná a díky obsažené moderní technologii pro efektivní provoz nezatíží naši peněženku.
Jaká teplota je správná
Obecně se uvádí nanejvýš o 5 stupňů méně, než činí aktuální venkovní teplota ve stínu. Budete překvapeni, jak velký rozdíl těch několik málo stupňů udělá. Přestože je nám v interiéru příjemně, nezapomínejme tu a tam i klasicky vyvětrat. Používáme-li správně nastavenou klimatizaci, neohrozí nás nachlazení či přehřátí organismu.
Minimální výkyvy teplot
Moderní klimatizační jednotky, jakou je právě AIR, využívají invertorovou technologii regulace kompresoru, kdy nedochází k opětovnému startování a vypínání motoru kompresoru při každém nastavení či změně teploty. Invertor reguluje otáčky plynule, a klimatizační jednotka tak udržuje stabilní a příjemné klima bez zásadních a nepříjemných výkyvů. Vzhledem k vysoké účinnosti a úspornosti invertorové technologie je vhodné nechat klimatizační jednotku zapnutou po celý den. Časté a nárazové ochlazování či přitápění opětovným zapínáním klimatizace nemusí všichni přítomní ideálně snášet, nehledě na dopady na vaši peněženku. Proud chladnějšího či teplejšího vzduchu by měl vždy směřovat do volného prostoru v interiéru, ne přímo na osoby poblíž klimatizace.
Klimatizace a spánek
Velmi teplých, až tropických nocí přibývá a špatně se vyspat je velmi nepříjemné. Tato skutečnost následně negativně ovlivňuje celý náš den. Spánek je tak zcela zásadní součástí života. Nejen délka, ale především kvalita spánku jsou pro fungování organismu velmi podstatné. Proto je potřeba zajistit v ložnici maximálně komfortní a zdravé prostředí, a to i v horkém letním období.
Právě kvalitní klimatizace může jednoduše pomoci. Ideální je vychladit místnost, kde spíme, klimatizací na teplotu okolo 18 °C před tím, než jdeme spát. Ovšem jakmile se už ke spánku chystáme, je dobré klimatizaci vypnout a případně pouze otevřít okno, dovoluje-li to např. okolní hluk. Takto vytvoříme v ložnici poměrně přirozené prostředí a ráno vstaneme odpočatí, čerství a plní energie na celý následující den.
Trápí vás alergie či astmata? Netřeba mít obavy
Kvalitní moderní klimatizační jednotky jsou vybavené účinnými filtry, případně samočisticí funkcí, která zabraňuje usazování prachu či pylu, tvorbě plísní či vzniku bakterií. Alergie či astma tak nejsou překážkou pro využívání klimatizační jednotky. Vzduch bude vždy perfektně čistý a čerstvý. Ale co důležitá relativní vlhkost vzduchu? I když klimatizace při ochlazování vlhkost odvádí, v klimatizované místnosti se bude vlhkost udržovat v optimálním rozmezí 50–60 %. Na občasné klasické větrání bychom ale neměli zapomínat ani s klimatizací.
Do garsonky i rodinného domu
Klimatizace AIR
Klimatizační jednotka typu SPLIT zahrnuje jednu vnitřní jednotku, jednu venkovní jednotku a dálkový ovladač. V nabídce jsou tři výkonové varianty – AIR 26, AIR 35 a AIR 53.
Klimatizace AIR PLUS
Chcete-li si užít příjemnou teplotu až ve čtyřech místnostech najednou, vybírat můžete z řady Multisplit AIR PLUS, která nabízí tři venkovní jednotky o různých výkonech, k nimž lze připojit dvě až čtyři vnitřní jednotky – každou se samostatným ovladačem.