Moderní byt

Tlačítko menu
  • Novinky
  • Návštěva
  • Interiér
  • Design
  • Inspirace
  • Servis
Předplatné
SHOP

Monochromatický byt připomíná oblohu i nekonečné moře

Foto: archiv redakce

Monochromatický byt připomíná oblohu i nekonečné moře

1

Harry Nuriev, zakladatel architektonického studia Crosby Studios, přivedl k životu svůj dětský sen o bydlení.

15.05.2020 Připravila: Dana Klomínková

Otevřený byt v přízemí s rozlohou 57 m2 a malým dvorkem lemovaným stromy ztělesňuje skutečný význam útočiště před ruchem velkoměsta. Architekt rozdělil prostor na dvě zóny: první tvoří ložnice a obývací pokoj, druhou kuchyň, prádelna, šatna a koupelna.

Harry Nuriev, zakladatel architektonického studia Crosby Studios, přivedl k životu svůj dětský sen o bydlení.Foto: archiv redakce

Hlavním materiálem je beton, který vnáší do interiéru syrovost i eleganci zároveň. Navíc vytváří vhodný základ pro kombinaci s modrou barvou, která jednoznačně dominuje celému interiéru. Je všeobecně známo, že barvy ovlivňují nejen tělo, ale i duši. Nuriev popisuje tuto barvu jako snadno zapamatovatelnou a takovou, která dává prostoru pocit klidu a vyrovnanosti. Modrá barva podněcuje k produktivitě. Vybírají si ji lidé, kteří hledají lásku, rodinný život a introverti unaveni životem.

Tento vzor je vidět i v detailech na pohovce, stoličce a v kuchyniFoto: archiv redakce

Zajímavým prvkem jsou modře malované keramické obklady „gžel“ (druh ruské národní malby). Tento vzor je vidět i v detailech na pohovce, stoličce a v kuchyni. Autorem originálního nábytku je Crosby Studios.

Tento vzor je vidět i v detailech na pohovce, stoličce a v kuchyniFoto: archiv redakce

Postel je inspirována designem interiéru knihovny Phillips Exeter Academy Library v americkém New Hampshire.

Postel je inspirována designem interiéru knihovny Phillips Exeter Academy Library pro v americkém New Hampshire. Pro Washingtonskou univerzitu ji navrhl americký architekt Louis I. Kahn, jehož tvorbu Nuriev obdivuje.Foto: archiv redakce

Pro Washingtonskou univerzitu ji navrhl americký architekt Louis I. Kahn, jehož tvorbu Nuriev obdivuje. Louis I. Kahn je společně s Frankem Lloydem Wrightem, Le Corbusierem a Mies van der Rohem mnohými historiky architektury považován za nejvýznamnějšího architekta druhé poloviny 20. století.PůdorysFoto: archiv redakce

Foto: Mikhail Loskutov

0 Diskuze


Související články

V určité dávce surovosti prostředí lze najít i notnou dávku poezie. Rozhodně nepostrádá vtip a současně i praktický smysl pro detail. Stačí si všimnout kruhového světlíku přivádějícího denní světlo do WC místnosti či instalace sportovního vybavení – kruhů.

Dělené spojení

Obložení hlavního prostoru wellness tvoří velkoformátová dlažba. V obývacím prostoru je pak na stěnách použita betonová stěrka. Typové vybavení interiéru wellness doprovází také atypický nábytek podle návrhů architekta Michala Kristena, zhotovený firmou CTT Lysice.

Soukromé wellness

Kuchyň, která předčila očekávání majitelů, je stejně výrazná jako oni sami. Svou originalitou vystupuje z davu. Je jedinečná, okouzlující i zářivá. Nechybí jí ale ani dokonale funkční a výkonná stránka. Zkrátka sázka na zlatou, která se vyplatila.

Když luxus potká design


Dražice


Právě v prodeji




Předplaťte si naše časopisy


© 2010 - 2023 Moderní byt Kontakt Autoři

RSS Tisk GDPR CMP