Skutečná náhoda přivedla mladý manželský pár do nového místa v Praze 5, v pěkném prostředí poblíž golfového hřiště. Reklama zdařilého projektu na billboardu podnítila jejich další kroky a přivedla je ke koupi vlastního bytu.
26.03.2018 Připravila: Lenka Saulichová, Foto: redakce
Hanu i Jana oslovilo nejen příjemné prostředí, okolní zeleň, golfové hřiště, sympatická lokalita vůbec, ale i samotný projekt Green Motol a konkrétní byt (70 m2) s velkou terasou (18 m2) včetně standardů nabízených developerem. S developerem jednali jako jedni z prvních v čase, kdy se ještě nekoplo do země.
Do realizace svého bytu tedy mohli včas zasáhnout. Inspirováni moderním stylem bydlení a různými časopisy si přáli interiér ještě víc otevřít a v koupelně toužili po velkém sprchovém koutu. S přesunutím pračky do technické místnosti se to podařilo. Dispoziční uspořádání bytu manželé uvítali, ovšem z pohledu autorek, na které se později obrátili, nebylo ideální.
„Do obývacího pokoje nebylo možné dobře začlenit stůl pro čtyřčlennou rodinu. Jako vhodné řešení se nám jevilo napojení stolu na kuchyňský ostrůvek, který je zároveň další pracovní plochou,“ vzpomíná designérka Martina Pištěláková. Od nového vlastního bytu manželé očekávali příjemné a funkční zázemí. Toužili po světlém bytě. „První plány nad řešením interiéru jsme spřádali sami, ale na doporučení jsme se nakonec obrátili na studio Marina Design,“ říká paní domu. „Jedním z kritérií byla také snadná údržba,“ dodává.
JEDNODUŠE A PRAKTICKY
Manželé se ve všem shodli, líbí se jim podobné věci. „Přáli jsme si kombinaci šedé a bílé barvy s dřevem. Hned první návrh řešení interiéru se nám zalíbil natolik, že jsme se ho drželi,“ chválí Hana práci designérek. Přála si kuchyň s ostrůvkem. To se i v limitu daných rozměrů místnosti podařilo. Barevný koncept rovněž naplnil jejich představy. Obývací prostor spolu s jídelnou i kuchyní dokonale ladí.
Světlešedý odstín povrchu aplikovaného v kuchyni, který vypadá jako beton, jím ve skutečnosti není. Jde o praktickou a tenkou HPL desku. V kombinaci s bílou barvou působí jemně, ale chladněji. Dubová dýha však výsledný dojem pocitově zahřívá a vytváří jemný, ale dostatečně efektní kontrast. Celek tak zůstává světlý, zachovává si jistou dynamiku, a prostor opticky nijak nezmenšuje. Atraktivními detaily jsou zavěšené police na kovové konstrukci a rampové osvětlení, které díky nastavitelným koncovým prvkům vytváří v prostoru zajímavou atmosféru a osvětluje tak konkrétní místa podle požadovaného záměru, ale zároveň slouží také jako nepřímé osvětlení. „Ani původní řešení ložnice nebylo šťastné,“ míní autorka.
Došlo ke stavebním úpravám, k posunutí dveří do ložnice a tím i k možnosti ubourání části stěny a zvětšení niky mezi chodbou a obývacím pokojem s kuchyní. „Kolem postele bylo málo místa a šatní skříň nebyla dostačující. Vzhledem k tomu, že šlo o jediný úložný prostor manželů, otočili jsme postel i šatní skříně tak, abychom ho získali maximum,“ dodává. „Zbývají dokončit jen drobnosti, například vnitřní řešení skříní,“ říká majitelka a jedním dechem doplňuje: „Všichni nás upozorňují, že co nedokončíme teď, to se pak vleče. Martině jsme vděční, že nás popoháněla a byt máme kompletně zařízený. Moc se nám tu líbí, máme velkou radost z praktického a útulného bytu a velmi oceňujeme i klidné prostředí.“