Moderní byt

Tlačítko menu
  • Novinky
  • Návštěva
  • Interiér
  • Design
  • Inspirace
  • Servis
Předplatné
SHOP

Investor přesně věděl, v jaké lokalitě by měl stát jeho vysněný dům, do kterého vloží nejen nemalé finance, ale především velkou míru úsilí.

Foto: Lukáš Hausenblas

Když se sladí vize majitele a architekta

1

Nevěřte tomu, že klíčovým faktorem pro realizaci projektu s obytnou plochou 600 m2 musejí být nutně finance.

08.10.2021 Připravila: redakce

V případě tohoto domu, který vyrostl v unikátním místě, byly hybnými silami především chuť, touha a hodně energie. A proto, máte-li své sny, běžte jim naproti.

Investor přesně věděl, v jaké lokalitě by měl stát jeho vysněný dům, do kterého vloží nejen nemalé finance, ale především velkou míru úsilí. Nepoptával realitní kanceláře, vyrazil do terénu. Téměř rok hledal místa, která se mu líbila a kde viděl potenciál stavět.

Investor přesně věděl, v jaké lokalitě by měl stát jeho vysněný dům, do kterého vloží nejen nemalé finance, ale především velkou míru úsilí. Foto: Lukáš Hausenblas

Ptal se místních obyvatel a rozdával vizitky. Až jednou narazil u nádherného pozemku na paní, která zde pečovala o zahradu, a mezi řečí zjistil, že pozemek je na prodej. A byla ruka v rukávu. Od té doby uplynulo více jak sedm let. Majitelé v domě bydlí teprve necelý rok, neboť nejen hledání architekta a vzájemné sladění vizí zabralo nějaký čas, ale mnoho úsilí museli vynaložit na získání územního rozhodnutí ke stavbě.

NA DRUHOU DOBROU

Důkazem, že ne vždy je dobré věci uspěchat a že je dobré nebát se vyměnit architekta v případě, když souznění není stoprocentní, je i tento dům: „Na prvních návrzích můj muž spolupracoval s architektem, jehož vize ne zcela odpovídala našemu založení a našemu životnímu stylu.

Investor přesně věděl, v jaké lokalitě by měl stát jeho vysněný dům, do kterého vloží nejen nemalé finance, ale především velkou míru úsilí. Foto: Lukáš Hausenblas

Po dlouhém zvažování jsme se rozhodli opustit koncepci architekta, který rozvrhl dispozici tak, že hlavní obytný prostor, místo, kde se potkává celá rodina, byl zanedbatelný oproti ostatním místnostem. I za cenu ztraceného času jsme se rozhodli hledat lepší řešení a na doporučení našich přátel jsme se sešli s architektem Janem Lapčíkem z ateliéru Fusion Architects, jehož mladistvý přístup k architektuře, životní založení i pohled na život souzněly s naším životním stylem.

Celý článek naleznete v tištěné verzi časopisu Moderní byt, která dnes vychází.

Vyšlo nové číslo časopisu Moderní bytFoto: Lukáš Hausenblas

Předplaťte si Moderní byt a neunikne vám žádná novinka ze světa designu, showroomů a návštěv zajímavých interiérů.

ZVÝHODNĚNÁ OBJEDNÁVKA PŘEDPLATNÉHO

0 Diskuze


Související články

O větší rekonstrukci s probouráním kuchyně a vytvoření společného obývacího prostoru neměli majitelé zájem, takže si kuchyň uchovala původní velikost. I přes menší rozměr se tu ale podařilo vytvořit dvě opticky oddělené části, které jsou definovány podlahovou krytinou. Celá kuchyň je symetricky umístěná na osu okna. Přesně v ose je i lustr a oválný stůl se židlemi značky TON. Ostatní nábytek včetně kuchyňské sestavy byl zhotovený na zakázku.

Začalo to koupelnou

Nejen užitím lomených odstínů bílé barvy dnes obývací prostor dýchá klidem. Vlídnost prostředí podporují také dvě pohodlná křesla (Gervasoni) na vlněném koberci (Carpet Design), doprovázená závěsným lustrem Flowerpot VP1 v designu Vernera Pantona (&Tradition).

Kouzlo výškového chaosu

Dům na vinici

Dům na vinici


Dražice


Právě v prodeji




Předplaťte si naše časopisy


© 2010 - 2023 Moderní byt Kontakt Autoři

RSS Tisk GDPR CMP