Když vybudoval firmu s miliardovými obraty, mnozí mu radili, ať si koupí luxusní jachtu a užívá plodů své dlouholeté práce. Jako by ho neznali… On místo toho začal otevírat jeden showroom s nábytkem za druhým a zastavil se až u vinohradského Pavilonu, významné industriální památky, kterou přivedl zpět k životu, když ji proměnil v důstojnou prodejní galerii. Úspěšný muž, který se pro radost pouští do projektů kultivujících veřejný prostor i vkus, nás konečně pozval k sobě domů.
13.09.2017 Připravila: redakce , Foto: archiv redakce
Brzy po otevření showroomů Stockist jsme v redakci zatoužili publikovat interiér Martina Leitgeba. Vzhledem ke značkám, které přivedl na náš trh, nám bylo jasné, že půjde o něco mimořádného. Jenže Martin Leitgeb není z těch, kteří by rádi stavěli cokoli na odiv, navíc je mimořádně činorodý, takže nemá času nazbyt. Než tedy na setkání po letech došlo, stihl se přestěhovat do bytu o polovinu menšího. O svou dlouho očekávanou dávku kvalitního designu jsme však nepřišli, přímá úměra v tomto případě naštěstí neplatí.
Čekala bych, že si na Vinohradech zrekonstruujete spíš nějaký prostorný interiér ve starém činžovním domě. Čím si vás získal byt v novostavbě?
Ke starým domům mám sice vztah, ale bohužel mnoho z nich v této lokalitě skoupili developeři a jejich původní krásu svými zásahy narušili. Proti novým domům nic nemám, když jsou dobře postavené. Tento dům je vlastně taková betonová krabice a já mám beton rád. Hlavně to mám odtud blízko ke svým dětem i do Pavilonu, kde trávím hodně času. Také jsem potřeboval mít zajištěné parkování, bez toho už bych nechtěl nikde bydlet. Co se týče interiéru, přesvědčila mě velká okna.
V jakém stavu interiér byl, když jste ho přebíral a jak jste s ním dále pracoval?
Byt jsem koupil od prvního majitele, který ho předtím pronajímal…
Více se dočtete v tištěné verzi časopisu Moderní byt, která vychází už tento týden.
Předplaťte si Moderní byt a neunikne vám žádná novinka ze světa designu, showroomů a návštěv zajímavých interiérů.