01.07.2024
Komerční sdělení
Realizace opulentního penthousu s úctyhodnou podlahovou plochou 250 m2 nadchne nejen příznivce velkorysého prostoru, ale také ty, kteří holdují elegantnímu monochromatickému interiéru. Vítejte v domově milovníku umění, kteří si toužili vytvořit zázemí nejen pro svá díla, ale také pro společný život.
Spolupráce investorů a designérů začala v průběhu stádia hrubé svatby developerského projektu, kde se penthouse nachází. Byli tak nuceni zasahovat již do rozvržených dispozic prostoru nejvyššího patra. Pro dosažení všech požadavků zadavatele tak bylo nezbytně nutné převzít od developera projektovou dokumentaci a dojednat s oddělením klientských změn developera rozsah možných změn tak, aby se zásadně zvedl původně navržený standard nejen po estetické stránce. Designéři tak při realizaci narazili hned na několik výzev, které byli nuceni promptně řešit, především pak s ohledem na rychle postupující svatbu.
Smysluplná elegance
Penthouse disponuje jedním velkým společným prostorem, který byl v původním půdorysu výrazně narušen dvěma sloupy s technologickými stupačkami. Designéři přišli s důmyslným řešením, jak nevzhledné a na první pohled překážející sloupy využít. Udělali z nich prvek, který prakticky rozděluje celý prostor do čtyř zón, kde najdeme kuchyň, jídelnu, obývací část a konverzační zónu.
Foto: Jiří Ernest
Opodstatněná diverzita
Přáním investora bylo mimo jiné také vytvořit dva pomyslně oddělené světy – pánskou část s pracovnou, šatnou, ložnicí a koupelnou a část určenou dámě, která bude disponovat stejnými místnostmi kromě pracovny. Designéři po několika sezeních s investorem dospěli k řešení tohoto záludného požadavku. Odlišení dosáhli díky jednoznačnému materiálovému a barevnému provedení.
Foto: Jiří Ernest
Ve společných prostorách pak můžeme vidět kombinaci béžově šedé epoxidové stěrky, tmavého travertinu a diagonálně sesazené dubové dýhy mořené do tabákově hnědošedého odstínu. To vše v kontrastu se zářivým křemencem neboli quarzitem Taj Mahal a nábytkovými moduly v laku s efektem kotoučem zbroušené oxidované oceli. V celém interiéru je zajímavě použita kombinace stěrky, kamene, skla, kovu a dřeva tak, aby ve výsledku vznikl neotřelý a nápaditý interiér, který ale bude současně velmi nadčasový a snadno udržovatelný.
Foto: Jiří Ernest
Příběh kamene
Designéři v interiéru navrhli a zrealizovali celou řadu zajímavých a atypických řešení včetně několika velmi dominantních prvků, kterými interiér ještě navíc ozvláštnili. Mezi jeden z nejvýraznějších solitérů patří kuchyňský ostrov ve tvaru diamantu.
Foto: Jiří Ernest
Ten vyžadoval laserem řezanou ocelovou konstrukci, na kterou bylo nutné na milimetr přesně dosadit velké desky kamene – celý ostrov má hmotnost přes půl tuny. V interiéru bylo celkově použito hned několik druhů přírodních kamenů. Ty byly pečlivě vybrány s kameníkem z množství kamenných bloků dostupných v lomu v Itálii. Bylo nutné vybrat takové desky, které by spolu kresbou a barvou – i přes svou velkou rozdílnost danou různými druhy kamenů – ideálně ladily.
Jak již bylo zmíněno v úvodu, investoři jsou milovníci a podporovatelé umění. Tento fakt designéři rozhodně neopomenuli. I proto v interiéru mysleli na řadu velkých čistých ploch, připravených pro estetické zakomponování uměleckých děl.
Foto: Jiří Ernest