Není nic jednoduššího než složit své lůžko tak šikovně, že tam, kde jste před chvíli snili, teď můžete třeba tančit. A přidat se může i návštěva, to správné „křeslo pro hosta“ jí dovolí pohodlně přespat. Až dotančíte, samozřejmě.
22.01.2018 Připravila: Jana Polomová, Foto: archiv redakce
1. NA ZÁVĚS
Využívat samotnou stěnu bez jakéhokoliv nábytku k odkládání jsme zvyklí především v případě zavěšení oděvů v šatně a drobných doplňků v kuchyni, pracovně nebo koupelně. Především tam, kde jsou vyšší stropy, je přitom možné věšet na stěny skládací židle, stoly nebo dokonce kola.
2. POSTEL VE SKŘÍNI
Sklopné postele šetří místo a díky sofistikovaným mechanismům jsou velmi jednoduché na manipulaci. Oproti většině rozkládacích pohovek mají tu výhodu, že si do nich můžete zvolit matraci podle svých potřeb. Při výběru si všímejte toho, jestli zaklopená matrace není zcela izolována od vzduchu zvenčí. V uzavřené matraci by se hromadila vlhkost, která by podpořila množení roztočů.
3. OPTICKÉ KLAMY
Využívat optické klamy je víc než žádoucí. Prostor otevírají lehké konstrukce nábytku, zvětšují ho odrazy skleněných ploch a výrazně násobí nástěnná zrcadla. Světlé barvy a drobné vzory na tapetách a textilních doplňcích prostor zařídí, ale nezatíží.
4. VE DNE V NOCI
Do malého bytu je vhodná jedině rozkládací pohovka, a to i v případě, že by se tam vešla klasická postel. Občasné návštěvy ji ocení. Vybrat lze z těch, jejichž součástí je navíc i úložný prostor na lůžkoviny. Tam, kde ji využívá sám majitel bytu, je možné pořídit rozkládací křeslo. Optimální rozměr lůžka pro jednu osobu je 90 cm na šířku a 200 cm na délku, což většina křesel poskytuje bez problémů, i když byste to do nich na první pohled neřekli.