Omezení daná malou rozlohou bytu jsou ve skutečnosti velkou příležitostí. Vybízejí totiž k chytrým a účelným řešením, a výsledkem tak nakonec může byt lépe zařízený interiér, než kdybyste měli k dispozici zbytečně velkorysý prostor.
12.10.2018 Připravila: redakce
Praktické dispozice
Jednotlivé funkční zóny na sebe více či méně volně navazuji v každém prostoru. V malém bytě se sice častěji vzájemně prolínají, přesto každé z nich můžeme ponechat určitou autonomii, stačí, když je vždy přizpůsobíme dané konkrétní činnosti.
Foto: archiv redakce
Malý prostor je optimální ponechat co nejvíce otevřený, chodby a vnitřní zdi ho jen zbytečně tříští a ještě více zmenšují. Pokud je nutné Jednotlivé funkční zóny oddělit, vhodné jsou posuvné příčky nejlépe z transparentních materiálů, popř. multifunkční nábytkové stěny s výsuvnými systémy. Aby využití interiéru bylo skutečně efektivní, nábytek by měl byt zhotoven na míru. Myslete na dostatek úložných prostor a u volně stojícího nábytku vybírejte spíše subtilní konstrukce nebo širší možnosti využití (rozkládací pohovka, stůl s úložným prostorem navíc atp.). Důležité je přemýšlet také o …
Foto: archiv redakce
Více se dočtete v tištěné verzi časopisu Moderní byt, která vyšla tento týden.
Předplaťte si Moderní byt a neunikne vám žádná novinka ze světa designu, showroomů a návštěv zajímavých interiérů.