Pletené dekory v zimě zahřejí a celoročně interiér zútulní. Nechte se inspirovat „trendy vlnou z vlny“. Zjistěte, podle čeho vybírat a co si případně vyrobit svépomocí.
21.06.2017 Připravila: Veronika Motyčková, Foto: archiv redakce
Trendem posledních let v interiérovém designu je hra se smysly, návrat k tradicím a pravému řemeslu a velmi oblíbené strukturované povrchy. Vše v jednom dokážou zajistit solitéry čalouněné robustními a pevnými úplety. Dekorujeme pletenými tapetami, koberci, polštáři, svítidly či pleteninami čalouněnými doplňky. Díky výrazné struktuře povrchu a barevnosti, na niž je aktuálně kladen velký důraz, sluší tyto doplňky nejen minimalistickým, ale také rustikálněji laděným interiérům. A nejlepší na tom je, že pokud jste manuálně zruční, můžete si některé z dekorací vyrobit sami.
NÁVRAT K ŘEMESLU
Aktuálně jsme svědky „uzdravování“ a návratu k tradičním technikám. Tento trend masivně propagují věhlasní designéři, kteří vytvářejí kolekce založené na práci s vlnou a na dovednosti pletení. Vlně zajistili nový zvuk. Počínaje rozmachem exkluzivních kolekcí kusových koberců té nejvyšší kvality můžete narazit na taburety či pufy čalouněné pleteným vzorem. Pleteniny si můžete také zavěsit. Pletená svítidla v sortimentu mnoha výrobců jistě nepřehlédnete. Nás však velmi zaujal otisk pletené struktury na doplňcích, jako jsou vázy, dózy a jiné dekorace.
SLEDUJTE MATERIÁLY
-
bavlna je nejodolnější z materiálů v kontaktu s teplotou pracího roztoku, snese i vyvářku
-
lněné látky se srážejí, snesou se s vlažnou vodou okolo 40 °C, vysrážený len však snese i vyšší teploty
-
vlnu a pleteniny máchejte ve vlažné vodě, případně perte v pračce bez ždímání na 30 °C
-
přírodní hedvábí perte v ruce
-
polyamid, polyester a akryl vyperete bez obav v pračce na nižší teplotu
-
textilie s kovovými vlákny neždímejte, nechte je odkapat a pověste je za vlhka