Designérka Linda Vrňáková stojí za úspěšným nábytkem určeným k dokonalému odpočinku. Díky využití fyzioterapeutických míčků vytvořila nejen designově zajímavý, ale i funkční, a navíc ještě relaxační nábytek s přesahem do rehabilitační oblasti.
21.12.2018 Připravila: Lenka Saulichová, Foto: archiv redakce
Během studií hledala originální čalounění, které by využila při své klauzurní práci. Narazila na míčky určené k fyzioterapeutické metodě míčkování. Vytvořila atraktivní produkty k odpočinku, které zároveň uleví tělu ovlivněnému stresem. „Mým cílem nebylo vytvořit čtecí nebo televizní křeslo či lehátko. Přála jsem si vytvořit prostředky k opravdovému odpočinku. Abychom si našli chvilku pro sebe, lehli si nebo sedli a jen vnímali, jak míčky masírují tělo, které se jejich vlivem uvolňuje a opouští stav napětí,“ vysvětluje autorka, která vytvořila značku LIV.
Míčkování. je pomocná fyzioterapeutická technika, jejíž autorkou je česká fyzioterapeutka Zdena Jebavá. Masáž PUR pěnovými míčky pomáhá především astmatikům. Lze jí však také využít na uvolnění svalů hrudníku, zad a dalších svalových partií. Využití této metody se z dětské pneumologie rozšířilo do fyzioterapie, ortopedie, neurologie i jiných odvětví. Technika míčkování využívá komprese akupresurních bodů, zlepšuje celkovou kondici. „I proto se snažíme spolupracovat se zakladatelkou metody paní Zdenou Jebavou a její objev s pokorou šířit dále. Není totiž krásnější pocit než vytvořit něco, co doplňuje interiér, slouží pohodlí a zároveň může přispět k celkovému zlepšení kvality života,“ uvádí designérka. Po pečlivém zkoumání materiálů, dodavatelů a precizním zpracování to už byl jen krůček k vytvoření houpacího křesla Swingy a následně i houpacího lehátka Lefkada.
Rafinovaná křesla
Nábytek je plněn dvěma druhy míčků. Žlutý míček je tvrdší, a je tedy ideální pod páteř a sedací část, měkčí modrý míček se vkládá pod hlavu, do krajů a pod nohy. Žádané křeslo Swingy má interiérovou i exteriérovou verzi. Jde o ruční práci a zakázkovou, malosériovou výrobu. Na základě osobní domluvy je možné vytvořit i jiný tvar křesla. Značka LIV ve svém terapeutickém nábytku využívá také magnet. „Chci se i do budoucna věnovat relaxačnímu designu, protože si myslím, že v dnešní uspěchané době lidé málo odpočívají,“ vyjadřuje své přesvědčení mladá designérka.
Linda Vrňáková – LIV
Studovala magisterský program textilního a módního designu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a založila značku LIV, která vznikla se záměrem jít si za svým snem. Fascinuje ji recyklace a všem svým produktům se snaží vtisknout osobitý vzhled, jedinečnost a exkluzivitu. Lindu Vrňákovou baví manuální činnost, ráda něco vytváří a chodí do přírody, která je jejím lékem i inspirací. Cestováním relaxuje a rozšiřuje své obzory o poznávání jiných národů a kultur.
www.lindavrnakova.com